تحصیل در نیوزلند

پذیرش تحصیلی نیوزلند

آشنایی با کشور نیوزیلند

اگر به مهاجرت تحصیلی نیوزلند فکر می کنید، خواندن این مطلب حتما برای شما بسیار مفید خواهد بود. برای بسیاری از افراد، نیوزیلند به دلیل موقعیت جغرافیایی اش، کشوری عجیب و غریب به نظر می آید. اما در واقعیت، نیوزیلند کشوری است با فرهنگی منحصر به فرد و محیط طبیعی خیره کننده. علاوه بر این، تحصیل در نیوزیلند به دلیل سیستم آموزشی سطح بالا و امکانات بین المللی، در سطح جهان شناخته شده است. بنابراین اگر به دنبال کشوری هستید که کیفیت زندگی در آن بسیار بالا، امن و آرام بوده اما قابلیت ماجراجویی بسیار دارد، نیوزیلند برای شما بسیار مناسب خواهد بود.
نیوزیلند را شاید بتوان کشور عجایب دانست، چون در آن می توانید انواع مناظر طبیعی مانند کوه های برفی، آتش فشان ها، تپه های سرسبز، سواحل طلایی و جنگل های استوایی را ببینید. گونه های گیاهی و جانوری نیوزیلند هیچ جای دیگر جهان یافت نمی شود. زندگی در نیوزیلند به شما امکان تجربه ی زندگی در محیطی چند فرهنگی و طبیعتی زیبا و متنوع را می دهد. جالب است بدانید مردم نیوزیلند به عنوان هشتمین مردم شاد در جهان رده بندی شده اند!

ویزای تحصیلی نیوزلند
نیوزیلند کشور عجایب

زندگی در نیوزیلند به شما امکان تجربه ی زندگی در محیطی چند فرهنگی و طبیعتی زیبا و متنوع را می دهد

شهر ولینگتون

درباره نیوزیلند

مجمع الجزایری در جنوب غرب اقیانوس آرام که از دو جزیره ی اصلی شمالی و جنوبی و حدود ششصد جزیره ی کوچکتر تشکیل شده است.

پایتخت: ولینگتون (Wellington)

زبان: انگلیسی، مائوری، نیوزیلندی

جمعیت: 1 میلیون نفر

مساحت: 21 کیلومتر مربع

تعداد دانش آموزان و دانشجویان: 175 هزار نفر (30 هزار بین المللی)

شروع سال تحصیلی: مارس – اکتبر

واحد پول: دلار نیوزیلند

سیستم آموزشی نیوزیلند

سیستم آموزشی نیوزیلند در حال حاضر در رتبه ی سوم جهان رتبه بندی شده است. این رتبه بندی نشان دهنده ی انعطاف پذیری سیستم آموزشی این کشور در مقابل توانایی ها، اعتقادات مذهبی، قومیت ها، سطح درآمد و ایده های متفاوت در مورد آموزش و یادگیری است. از آنجایی که نیوزیلند زمانی مستعمره ی بریتانیا بوده است، سیستم آموزشی آن بسیار مشابه بریتانیا است. این بدان معناست که مدارک تحصیلی که در نیوزیلند کسب می کنید، اغلب به راحتی قابل انتقال به بریتانیا و استرالیا است.

موسسات آموزش عالی در نیوزیلند به چهار گروه تقسیم می شوند:

دانشگاه ها: دانشگاه ها در نیوزیلند به شدت پژوهش محور بوده و تحت مالکیت ایالات هستند. از گواهی نامه تا مدرک دکترا در این دانشگاه ها ارائه می شود.
انستیتو های تکنولوژی و پلی تکنیک: این موسسات نیز تحت مالکیت ایالات هستند و مدرکی که ارائه می دهند معادل مدرک دانشگاهی است. در این موسسات تمرکز بر روی حرفه ها است (مانند دانشگاه های فنی حرفه ای در ایران) و به نسبت دانشگاه ها رویکرد عملی تری در آموزش دارند.
کالج های آموزشی: این کالج ها برای آموزش معلمان و مدرسان هستند و معمولا وابسته به نزدیک ترین دانشگاه به خود هستند.
موسسات آموزشی خصوصی: این موسسات معمولا رشته هایی در زمینه های به خصوص ارائه می دهند. مانند مدیریت گردشگری، مدیریت هتلداری، آشپزی یا بیزینس. این موسسات نیز برکار عملی تاکید دارند و هدف آن ها این است که افراد پس از فارغ التحصیلی بلافاصله وارد بازار کار شوند.

شرایط عمومی تحصیل در نیوزلند

برای تحصیل در نیوزلند و ورود به دانشگاه، باید مدرک اتمام دوره ی متوسطه که معادل دیپلم دبیرستان در نیوزیلند باشد را دارا باشید. برخی از دانشگاه ها ممکن است درخواست بررسی مدارک را داشته باشند که این کار توسط NZQA انجام می شود. این ارزیابی ممکن است تا 8 هفته به طول بیانجامد و هزینه ی آن 450 دلار نیوزیلند است. مدرک زبان نیز برای افرادی که دوره ی قبلی خود را به زبان انگلیسی نگذرانده اند لازم است. معمولا برای دوره ی کارشناسی نیاز است معدل دیپلم شما 15 به بالا باشد. برای مقطع کارشناسی ارشد برخی از رشته ها ممکن است نیاز به سابقه ی کاری داشته باشید.
پروسه ی اپلای در دانشگاه ها به شرح زیر است:

تکمیل فرم های مربوط: بسیاری از دانشگاه ها این کار را به صورت آنلاین انجام می شود، اما همچنان باید اپلیکیشن شما با مدارکی که از طریق پست به دستتان می رسد تکمیل نمایید.
دریافت آفر: اگر موفق به دریافت آفر از دانشگاه شوید، نامه ای به دست شما می رسد که در آن تاریخ شروع دوره، جزئیات مربوط به رشته و صورتحساب پرداخت ها آورده شده است. این نامه را در زمان اپلای برای ویزا نیاز خواهید داشت.
دریافت تاییدیه ثبت نام: زمانی که پرداخت های لازم را انجام دهید، تاییدیه ثبت نام شما صادر خواهد شد.
زمانی که ویزا را دریافت کردید و برنامه ریزی های زمانی و مالی سفر نهایی شد، می توانید برای هماهنگی محل سکونت خود با دانشگاه مکاتبه نمایید.

تحصیل در مدارس نیوزلند

در نیوزیلند مدارس به سه بخش تقسیم می شوند.
از سال اول تا ششم ابتدایی
سال 7 و 8 متوسطه
از سال 9 تا 13 دبیرستان
در نیوزیلند مدارس دولتی و خصوصی و همچنین مدارسی با تم مذهبی وجود دارند. دانش آموزان بین المللی نمی توانند در مدارس دولتی نیوزیلند ثبت نام نمایند و بنابراین باید شهریه های بالایی در حدود 25 هزار دلار و بالاتر بپردازند. مدارس خصوصی شامل مدارس شبانه روزی نیز می شوند. برای دانش آموزان متقاضی مقطع دبیرستان ممکن است آیلتس 5.5 یا معادل آن نیاز باشد، اما برای مقاطع پیش از آن مدرک زبان لازم نیست و برای دانش آموزان دوره های زبان برگزار می شود.

مطلب شرایط مهاجرت تحصیلی به نیوزلند می تواند اطلاعات بیشتری به شما ارائه کند.

پذیرش تحصیلی نیوزلند در مقطع کارشناسی

مقطع کارشناسی در نیوزیلند معمولا 3 ساله است. دانشجویان در طول سال تحصیلی اجازه ی 20 ساعت کار در هفته را دارند و در تعصیلات نیز می توانند به صورت تمام وقت کار کنند تا بخشی از هزینه های تحصیل خود را تامین نمایند.

مدارک مورد نیاز برای تحصیل در دوره کارشناسی در نیوزیلند
بسته به رشته و دانشگاهی که برای آن اپلای می کنید و همچنین شرایط شخصی شما، ممکن است به برخی مدارک تکمیلی نیز نیاز داشته باشید، اما به طور کلی مدارک اصلی زیر برای اپلای نیاز است:

تحصیل در نیوزلند در مقطع کارشناسی ارشد

نکته ی بسیار مثبت در تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در نیوزیلند این است که در حین این دوره ها برای دانشجویان دوره های کسب مهارت حرفه ای برگزار می شود و از این طریق آن ها برای ورود به بازار کار آماده تر می شوند. طول مدت این دوره معمولا دو سال است. رشته ای که برای آن در این مقطع اپلای می کنید، باید با رشته ی دوره ی کارشناسی شما مرتبط باشد.
مدارک مورد نیاز برای تحصیل در دوره کارشناسی ارشد در نیوزیلند:

مهاجرت تحصیلی به نیوزلند در مقطع دکتری

مدرک دکترای نیوزیلند اعتبار بالایی در سطح جهان دارد. این دوره معمولا 3 تا 5 سال به طول می انجامد و در طول تحصیل دانشجویان اجازه کار تمام وقت را دارند. البته این کار معمولا به صورت دستیاری اساتید است. پیش از اپلای برای این دوره باید با اساتیدی که در زمینه ی مورد نظر شما فعالیت می کنند ارتباط برقرار کرده و با ارائه ی پروپوزال و سایر مدارک به آن ها، موافقت یک سوپروایزر را جلب نمایید.
مدارک مورد نیاز برای تحصیل در دوره ی دکترا در نیوزیلند:

برای ویزای تحصیلی، مطلب ویزای تحصیلی نیوزلند را بخوانید.

هزینه تحصیل در نیوزلند

هزینه ی تحصیل در نیوزیلند به نسبت سایر کشور های پیشرفته پایین تر است. شهریه ها بر اساس رشته و دانشگاه متفاوت است، اما به طور متوسط شهریه ی هر مقطع به شرح زیر است:

مقطع کارشناسی: 22 هزار تا 32 هزار دلار نیوزیلند

مقطع کارشناسی ارشد: 26 هزار تا 37 هزار دلار نیوزیلند

مقطع دکترا: 6500 تا 9000 دلار نیوزیلند

مانند بسیاری از کشورها شهریه ی رشته ی MBA بالاتر بوده و بین 31 هزار تا 50 هزار دلار نیوزیلند است.

هزینه ی زندگی در نیوزیلند

مانند سایر کشورها بسته به شهر محل زندگی و سبک زندگی افراد، متفاوت است. اما به طور حدودی حداقل 15 هزار دلار در سال باید برای هزینه های زندگی در نظر بگیرید. برخی از هزینه های رایج به طور متوسط به شرح زیر است:

غذا: هر وعده 20 دلار

قهوه: 76 دلار

بلیط سینما: 16 دلار

اجاره ماهانه: 478 دلار

حمل و نقل ماهانه: 165 دلار

ویزای تحصیلی نیوزیلند

مانند اکثر کشورهای جهان، اگر قصد تحصیل در نیوزیلند برای مدتی بیش از 3 ماه را داشته باشید، باید برای ویزای تحصیلی نیوزیلند اقدام کنید. برای این کار باید نامه ی تاییدیه ای از این که در یکی از موسسات آموزشی معتبر نیوزیلند پذیرفته شده اید را داشته، همچنین مبالغ مورد نیاز را پرداخت کرده باشید.
مدارک مورد نیاز برای تاییید این موارد باید نکات زیر را پوشش دهند:

  • نام رشته و حداقل زمانی که برای تکمیل دوره نیاز است
  • مدرکی دال بر اینکه رشته و موسسه ی ارائه دهنده ی آن شرایط لازم برای دانشجویان بین المللی را دارا هستند
  • مدرکی دال بر اینکه شهریه ی حداقل یک سال آن دوره را پرداخته اید

علاوه بر مدارک بالا، باید پاسپورتی ارائه دهید که زمان اعتبار آن حداقل 3 ماه بیشتر از زمان پایان دوره ی شما باشد. همچنین مدارک مالی که نشان دهد توانایی تامین هزینه های خود تا پایان مدت تحصیل در نیوزیلند را دارید.

همچنین مطلب ویزای تحصیلی نیوزلند را بخوانید

پس از فارغ التحصیلی

پس از اتمام تحصیلات، در صورتی که تمایل به کار کردن در نیوزیلند داشته باشید، می توانید برای ویزای کار فارغ التحصیلی اقدام نمایید. این ویزا بسته به مقطع، رشته و دانشگاهی که در آن تحصیل مرده اید ممکن است 1، 2 یا 3 ساله باشد. با این ویزا تقریبا می توانید در هر شغلی مشغول به کار شوید.
همسر شما می تواند برای ویزای کار اقدام نماید و فرزندان نیز به صورت رایگان تحصیل خواهند کرد. در صورت تحصیل در مقطعی بالاتر، مجددا می توانید درخواست ویزای کار فارغ التحصیلی دهید.

مشاوره مهاجرت تحصیلی به نیوزلند

کشور نیوزیلند به “خواهر استرالیا” معروف است. این دو کشور نه تنها از نظر جغرافیایی به هم نزدیک هستند، بلکه از نظر اقتصادی، فرهنگی و سیستم آموزشی نیز شباهت های زیادی دارند. برای تحصیل در نیوزیلند نیز عموما دانشگاه ها از شما می خواهند تا از طریق نماینده اقدام نمایید.
برای اینکه بدانید با توجه به شرایط، اولویت ها و علایقتان چه رشته و دانشگاهی برای شما مناسب است و چگونه می توانید به هدف خود برسید، حتما از مشاوران ما کمک بخواهید. گروه مهاجرت تحصیلی آریا با سابقه ای 17 ساله در اعزام دانشجو، و داشتن نمایندگی از دانشگاه های استرالیا و نیوزیلند، می تواند بهترین گزینه برای شما در راه مهاجرت تحصیلی به نیوزیلند باشد.

برای آشنایی با دانشگاه های نیوزلند به مطلب معرفی برترین دانشگاه های نیوزلند ویا به صفحه دانشگاه های نیوزلند مراجعه کنید.

دریافت مشاوره

برای دریافت مشاوره و راهنمایی های لازم لطفا فرم مشاوره که از دکمه پایین در دسترس است را پر کرده و ارسال کنید. اطلاعات شما نزد ما امانت بوده و افشاء نخواهد شد.
ویا می توانید فرم روبرو را پر کرده برای ما ارسال کنید تا در سریع ترین زمان ممکن با شما تماس بگیریم.
برای پرسیدن هرگونه سوال می توانید با ما تماس گرفته و یا از طریق چت آنلاین که در سمت چپ پایین صفحه قابل دسترس است، سوالات خود را بپرسید.

مشاوران خبره و با تجربه ما با افتخار پاسخگوی شما خواهند بود.

"*" indicates required fields

این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .

پیمایش به بالا
Call Now Button