61 میلیون دلار بودجه ی دانشگاه سیدنی برای تحقیقات در حوزه ی سلامت

61 میلیون دلار بودجه ی دانشگاه سیدنی برای تحقیقات در حوزه ی سلامت

61 میلیون دلار بودجه ی دانشگاه سیدنی برای تحقیقات در حوزه ی سلامت

 

در صورتی که به فکر تحصیل در استرالیا در مقطع دکترا هستید و در زمینه های پزشکی و سلامت تحصیل کرده اید، این مطلب می تواند در یافتن سوپروایزر مناسب در دانشگاه سیدنی به شما کمک کند.

 

محققان دانشگاه سیدنی از انجمن تحقیقات پزشکی و سلامت ملی (NHMRC) مبلغ 61 میلیون دلار برای پیشبرد سلامت در استرالیا دریافت کرده است.

دانشگاه سیدنی برای 34 پروژه ی تحقیقاتی و چهار مرکز تعالی تحقیقات (CRE)، مبلغ 61 میلیون دلار بودجه دریافت کرده است.

پروفسور Duncan Ivision می گوید: “این نتایج فوق العاده شاهری است بر توانایی و ظرفیت بالای محققان ما، اهمیت حوزه هایی که تحقیقات در آن ها صورت می گیرد، و موقعیت دانشگاه سیدنی به عنوان موسسه ی پیشرو در تحقیقات پزشکی و حوزه ی سلامت. خوشحالم که چنین عملکر موفقیت آمیزی را هم از دانشکده ی پزشکی و بهداشت و هم از دانشکده ی علوم می بینیم، که نشانگر وسعت و کیفیت تحقیقات ما در این زمینه ها است”.

“موفقیت پایدار ما در دریافت گرنت ها نشان دهنده ی تمرکز بخش آکادمیک ما و تعهد ما به شکل دادن به آینده ی سلامت جامعه ی استرالیا است”.

دانشگاه سیدنی هدایت چهار CRE جدید را بر عهده خواهد گرفت تا بتواند به افراد مبتلا به بیماری های مزمن کلیه کمک کرده، از ایتلا به چاقی در کودکان جلوگیری کند، استفاده ی سوء از دارو ها را کاهش داده و درمان هایی برای ورم مفاصل پیدا نمایند.

برخی از گرنت هایی که در این دوره به دانشگاه سیدنی تخصیص سافته است عبارتند از:

 

  • پروفسور جورجینا لانگ (Georgina Long) (لینک https://www.sydney.edu.au/medicine-health/about/our-people/academic-staff/georgina-long.html ) برای تمرکز بر کاهش نرخ مرگ و میر در ملانوما – سرطانی که در استرالیا بیش از سایر نقاط جهان شایع است – گرنت تحقیقاتی دریافت کرده است. این پروژه درمان های دارویی را توسعه خواهد داد که در آن ها از طرح های آزمایشی کلینیکال جدید استفاده می شود که نمونه های منحصر به فردی را برای درک دلایل ابتلا جمع آوری کرده و بر مقاومت دارویی فائق خواهند آمد.
  • گرنت پروفسور جولی لیسک (لینک https://www.sydney.edu.au/medicine-health/about/our-people/academic-staff/julie-leask.html ) برای پروژه ای است در جهات از بین بردن فاصله در پوشش واکسیناسیون ها. این پروژه انگیزه های اجتماعی و رفتاری در نرخ پایین واکسیناسیون را شناسایی می کند و برای تحقیقات برای افزایش تعداد واکسینه شده ها داده هایی را فراهم می کند و در نتیجه راه حل هایی را برای این مشکل ارائه خواهد داد.
  • پروفسور جورجی فاکس (https://www.sydney.edu.au/medicine-health/about/our-people/academic-staff/gregory-fox.html ) گرنتی را دریافت کرده است تا به مهم ترین شکاف ها در جلوگیری، شناسایی و درمان بیماری سل بپردازد – بیماری ای که هنوز 10 میلیون نفر در سال را تحت تاثیر قرار می دهد. یک سری از آزمایشات کمک خواهد کرد تا از شیوع عفونت کاسته شده و نتایج درمانی در جهان و در استرالیا بهبود یابند.
  • گرنت پروفسور الیویر پیگت (لینک https://www.sydney.edu.au/science/about/our-people/academic-staff/olivier-piguet.html ) بر تقویت تشخیص و درک پیشرفت بیماری در دمانس فرانتو تمپورال (Frontotemporal Dementia) تمرکز دارد که یک اختلال مغزی عصبی تخریب کننده است که به شدت پیش رونده و حتی کشنده است. این پروژه مداخلات درمانی مرتبطی را تقویت می نماید که نهایتا کیفیت زندگی بیماران و خانواده های آنان را به حداکثر می رساند.
  • پروفسور لین مارچ (لینک https://www.sydney.edu.au/medicine-health/about/our-people/academic-staff/lyn-march.html ) یک مرکز CRE را هدایت خواهد کرد تا بتواند شیوه ی درمانی صحیح برای تورم مفاصل را یافته و بهترین روش را برای تسکین علائم با کمترین عوارض جانبی ارائه دهد. این مرکز CRE منابع و نیروی کاری را برای ادامه ی راه جهات یافتن درمانی خواهد ساخت که بهترین نتایج را برای بیمار و کل جامعه به همراه خواهد داشت.
  • مرکز CRE پروفسور لوییس بار (لینک https://www.sydney.edu.au/medicine-health/about/our-people/academic-staff/louise-baur.html ) بر شناسایی و ارائه ی موثر ترین، مقرون به صرفه ترین، مقیاس پذیر ترین و پایدار ترین رویکرد ها برای چلوگیری از چاقی مفرط و کاهش رفتارهای مرتبط با آن در کودکان 0 تا 5 سال تمرکز خواهد کرد.

برای اطلاع از سایر دریافت کنندگان این گرنت ها می توانید به وب سایت دانشگاه سیدنی به آدرس https://www.sydney.edu.au/news-opinion/news/2021/09/14/sydney-awarded-61-million-for-health-research.html مراجعه نمایید.

می توانید این مطلب را به اشتراک بگذارید

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا
Call Now Button